צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

מסע עליה 2016

September 19, 2016

שלושה ימים של הליכה כבקוצה כל הדרך עד לירושלים, בליווי ציוד בסיסי בלבד - ללא פלאפונים, שעונים או אפילו חומרים להדלקת מדורה, תלויים רק אחד בשני לכל דבר ועניין.

 

מסע העליה השנתי שלנו מכריח את השינשינים, בני 18 שהרגע סיימו תיכון, להיכנס אל תוך מצב אינטנסיבי של מנהיגות וגיבוש החלטות. השינשינים הטריים מפוצלים לקומונות לפי הקהילה בה הם יעבדו, וללא מידע או הדרכה מחליטים יחד כמה אוכל להשאיר לארוחה הבאה, לאיזה כיוון לנווט, היכן לישון בשטח... מנהיגים טבעיים יוצאים אל האור והדינמיקה הקבוצתית מתבהרת בזריזות - והכל בהכנה לקראת שנה של שירות עמוק בתוך הקהילות המוחלשות של ירושלים וראשון לציון.

 

"היה קשה פיזית, אבל אתה לומד להתמודד עם סיטואציות מאתגרות כי אין לך ברירה. ואתה עושה את זה על הצד הטוב ביותר." - יעל ברנשטיין, קומונת צפון העיר.

 

"הייתה הרגשה עם בני הקומונה כאילו מותר להגיד שקשה, ותמיד יהיה מי שיתן לך יד." - מיטל הלל, קומונת גינות העיר.

 

"דילגנו מעל 3 שבועות של מבוכה התחלתית, עשינו את זה תוך 3 ימים. כיום אנחנו מגובשים מאד!" - דורי אלפנדרי, קומונת צפון העיר.

 

 

 

Please reload

Featured Posts

כשתאגידים ועמותות פועלים יחד

March 9, 2016

1/10
Please reload

Recent Posts

December 30, 2016

September 19, 2016

Please reload

Archive
Please reload