תלמידים מהמגזר החרדי לומדים אנגלית?

גם ללא לימודי ליבה (אנגלית, מתמטיקה ומדעים). חשבנו לנצל את ההזדמנות ה'לא חגיגית' הזו לספר לכם על הפיילוט שהפעלנו השנה בבקהילה – פרויקט לימוד אנגלית לתלמידים חרדיים.

בעולם הגלובלי, השפה האנגלית היא כלי בסיסי מאוד על מנת לדעת לתקשר, להתמצא ולהתפתח. אלא שתלמידים חרדיים רבים בירושלים אינם לומדים אותה. לכן, יחד עם הקרן לירושלים, פתחה השנה בקהילה (באמצעות צוות חרדי לחלוטין) רשת של חוגי אנגלית לתלמידים חרדיים בהם לומדים הילדים מכיתות ה'-ו' לכתוב ולקרוא באנגלית.

25 קבוצות לימוד אנגלית נפתחו השנה בשכונות ירושלים השונות ומעל 200 תלמידים נטלו חלק בפעילות ורכשו מיומנויות בסיסיות בשפה האנגלית. חלקם כבר הספיקו להירשם

לקורסים למתקדמים בשנת הלימודים הבאה.

גילינו השנה שלמרות הסטיגמות ישנו ציבור חרדי רחב שרוצה להיות מסוגל להקנות לילדיו כלים משמעותיים בהתפתחותם מבלי לוותר על ערכי החברה החרדית ואנו מאמינים שבשנת הלימודים הבאה נגדיל את מספר התלמידים ומספר הקבוצות ואף נרחיב אותו למקצועות נוספים.

מתוך כתבה של Ynet בנושא:

ניגוד לעמדה שהציג שר החינוך נפתלי בנט : בהתאם לדרישת יהדות תורה, תזכיר חוק שהופץ היום (א') על ידי משרד החינוך מבטל באופן מעשי את הרפורמה המתוכננת שלפיה תקצוב מוסדות החינוך החרדיים ייעשה בהתאם ללמידת מקצועות הליבה.

את ההוראה ניסו להוביל סיעת יש עתיד ושר החינוך לשעבר שי פירון בכנסת הקודמת. לפי ההוראה, מוסד חינוכי שמלמד יותר מקצועות ליבה יקבל תקצוב גבוה יותר, ואילו מוסדות שלא מלמדים ליבה - לא יתוקצבו כלל.

לימודי הליבה כוללים בין השאר מיומנויות למידה וידע בשפות, ספרות, מתמטיקה, טבע, מדע וטכנולוגיה. תזכיר החוק שהופץ היום מבוסס על אחד הסעיפים המרכזיים שנחתמו בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין יהדות התורה. כשהוא פורסם לראשונה מיהר השר בנט להגיד: "לא יקום ולא יהיה". בסיעות החרדיות הסכימו לדחות את הפצת תזכיר החוק אולם לא הסכימו לוותר עליו. הרפורמה הייתה אמורה להיכנס לתוקף בעוד שנה וחצי, אולם הפצת התזכיר עוצרת אותו.

המשיכו לקרוא כאן.


Featured Posts
Recent Posts