תלמידים מהמגזר החרדי לומדים אנגלית?

גם ללא לימודי ליבה (אנגלית, מתמטיקה ומדעים). חשבנו לנצל את ההזדמנות ה'לא חגיגית' הזו לספר לכם על הפיילוט שהפעלנו השנה בבקהילה – פרויקט לימוד אנגלית לתלמידים חרדיים.

בעולם הגלובלי, השפה האנגלית היא כלי בסיסי מאוד על מנת לדעת לתקשר, להתמצא ולהתפתח. אלא שתלמידים חרדיים רבים בירושלים אינם לומדים אותה. לכן, יחד עם הקרן לירושלים, פתחה השנה בקהילה (באמצעות צוות חרדי לחלוטין) רשת של חוגי אנגלית לתלמידים חרדיים בהם לומדים הילדים מכיתות ה'-ו' לכתוב ולקרוא באנגלית.

25 קבוצות לימוד אנגלית נפתחו השנה בשכונות ירושלים השונות ומעל 200 תלמידים נטלו חלק בפעילות ורכשו מיומנויות בסיסיות בשפה האנגלית. חלקם כבר הספיקו להירשם

לקורסים למתקדמים בשנת הלימודים הבאה.

גילינו השנה שלמרות הסטיגמות ישנו ציבור חרדי רחב שרוצה להיות מסוגל להקנות לילדיו כלים משמעותיים בהתפתחותם מבלי לוותר על ערכי החברה החרדית ואנו מאמינים שבשנת הלימודים הבאה נגדיל את מספר התלמידים ומספר הקבוצות ואף נרחיב אותו למקצועות נוספים.

מתוך כתבה של Ynet בנושא:

ניגוד לעמדה שהציג שר החינוך נפתלי בנט : בהתאם לדרישת יהדות תורה, תזכיר חוק שהופץ היום (א') על ידי משרד החינוך מבטל באופן מעשי את הרפורמה המתוכננת שלפיה תקצוב מוסדות החינוך החרדיים ייעשה בהתאם ללמידת מקצועות הליבה.

את ההוראה ניסו להוביל סיעת יש עתיד ושר החינוך לשעבר שי פירון בכנסת הקודמת. לפי ההוראה, מוסד חינוכי שמלמד יותר מקצועות ליבה יקבל תקצוב גבוה יותר, ואילו מוסדות שלא מלמדים ליבה - לא יתוקצבו כלל.

לימודי הליבה כוללים בין השאר מיומנויות למידה וידע בשפות, ספרות, מתמטיקה, טבע, מדע וטכנולוגיה. תזכיר החוק שהופץ היום מבוסס על אחד הסעיפים המרכזיים שנחתמו בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין יהדות התורה. כשהוא פורסם לראשונה מיהר השר בנט להגיד: "לא יקום ולא יהיה". בסיעות החרדיות הסכימו לדחות את הפצת תזכיר החוק אולם לא הסכימו לוותר עליו. הרפורמה הייתה אמורה להיכנס לתוקף בעוד שנה וחצי, אולם הפצת התזכיר עוצרת אותו.

המשיכו לקרוא כאן.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle