סמינר אמצע מרגש את כל המשתתפים!

בדיוק התיישבנו על הדשא של קיבוץ רביד כשתומר, מתנדב שנת שירות של בקהילה, קרא בהתלהבות, "הגענו לחצי הדרך! לפני חצי שנה ויומיים בדיוק התחלנו את מסע שנת השירות שלנו!"

"מה, באמת?", "איזה מטורף!" נשמעו קולות חבריו סביבו.

סמינר האמצע הוא נקודת ציון חצי-דרך מרגשת של התהליך מתנדבי שנת השירות (ש"ש) בבקהילה, המוסיף ערך חינוכי ומשמעותי לעשייה של הש"ש.

מעבר לתרומה החברתית של הש"ש בשכונות מוחלשות של ירושלים ע"י הפעלת תוכניות חינוכיות עבור ילדיה, המתנדבים עצמם עוברים שינוי מהותי דרך עשייתם ודרך "בית המדרש למנהיגות חברתית", שהופכת אותם לסוכני שינוי חברתי.

סמינר האמצע הוא רגע של עצירה בתהליך, של

ניתן את רשות הדיבור לשינשינים: "קיבלנו כלים, חומר למחשבה ובעיקר הרבה מוטיבציה!", "היה מאד מגבש, נוצרו חברויות חדשות בתוך הגרעין ולא רק בקומונות", "הצוות היה מאד נוכח, זה הרגיש כאילו כל המשפחה נמצאת יחד."

בשנה זו התווסף רובד נוסף לסמינר: הוא התקיים בקיבוץ רביד בצפון, מה שגרם להרגשת שלווה ורוגע, שינוי קצב ונשימה עמוקה בזמן הלמידה של כולם. "הטבע עשה שינוי אווירה מהותי," סיפרה גילי, מקומונת צפון העיר.

יחד עם זה האירוח בקיבוץ רביד אפשר לש"ש לעשות פעילויות ערב לכל הגרעין הכוללים תחרויות שירים, ריקודים ואף שכיבות שמיכה, מלווים בצחוק ושמחה, ורצון להישאר אף יותר זמן "אבל למה זה לא מתחבר עם שישי שבת?"

ויש אפילו כאלה שטוענים שזהו סמינר האמצע "הכי טוב שהיה 5 שנים האחרונות!"


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle