צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

סמינר אמצע מרגש את כל המשתתפים!

February 28, 2016

בדיוק התיישבנו על הדשא של קיבוץ רביד כשתומר, מתנדב שנת שירות של בקהילה, קרא בהתלהבות, "הגענו לחצי הדרך! לפני חצי שנה ויומיים בדיוק התחלנו את מסע שנת השירות שלנו!"

"מה, באמת?", "איזה מטורף!" נשמעו קולות חבריו סביבו.

 

סמינר האמצע הוא נקודת ציון חצי-דרך מרגשת של התהליך מתנדבי שנת השירות (ש"ש) בבקהילה, המוסיף ערך חינוכי ומשמעותי לעשייה של הש"ש.

 

מעבר לתרומה החברתית של הש"ש בשכונות מוחלשות של ירושלים ע"י הפעלת תוכניות חינוכיות עבור ילדיה, המתנדבים עצמם עוברים שינוי מהותי דרך עשייתם ודרך "בית המדרש למנהיגות חברתית", שהופכת אותם לסוכני שינוי חברתי.

 

סמינר האמצע הוא רגע של עצירה בתהליך, של

הסתכלות לאחור והתבוננות בו, ושל מבט והכוונה לעתיד, תוך רכישת כלים ומיומנויות רלוונטיים. צוות בקהילה ומרצים אורחים מעבירים סדנאות והדרכות במגוון עשיר של נושאים, כגון: עבודה מול נוער, סוגי מוטיבציה, תזונה נכונה והשפעתה על ילדים, תיאטרון, גוף נפש, גבולות אישיים, ניתוח סרטים ועוד ועוד.

 

ניתן את רשות הדיבור לשינשינים: "קיבלנו כלים, חומר למחשבה ובעיקר הרבה מוטיבציה!", "היה מאד מגבש, נוצרו חברויות חדשות בתוך הגרעין ולא רק בקומונות", "הצוות היה מאד נוכח, זה הרגיש כאילו כל המשפחה נמצאת יחד."

 

בשנה זו התווסף רובד נוסף לסמינר: הוא התקיים בקיבוץ רביד בצפון, מה שגרם להרגשת שלווה ורוגע, שינוי קצב ונשימה עמוקה בזמן הלמידה של כולם. "הטבע עשה שינוי אווירה מהותי," סיפרה גילי, מקומונת צפון העיר.

 

יחד עם זה האירוח בקיבוץ רביד אפשר לש"ש לעשות פעילויות ערב לכל הגרעין הכוללים תחרויות שירים, ריקודים ואף שכיבות שמיכה, מלווים בצחוק ושמחה, ורצון להישאר אף יותר זמן "אבל למה זה לא מתחבר עם שישי שבת?"

 

ויש אפילו כאלה שטוענים שזהו סמינר האמצע "הכי טוב שהיה 5 שנים האחרונות!"

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

כשתאגידים ועמותות פועלים יחד

March 9, 2016

1/10
Please reload

Recent Posts

December 30, 2016

September 19, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload