סמינר אמצע מרגש את כל המשתתפים!

בדיוק התיישבנו על הדשא של קיבוץ רביד כשתומר, מתנדב שנת שירות של בקהילה, קרא בהתלהבות, "הגענו לחצי הדרך! לפני חצי שנה ויומיים בדיוק התחלנו את מסע שנת השירות שלנו!"

"מה, באמת?", "איזה מטורף!" נשמעו קולות חבריו סביבו.

סמינר האמצע הוא נקודת ציון חצי-דרך מרגשת של התהליך מתנדבי שנת השירות (ש"ש) בבקהילה, המוסיף ערך חינוכי ומשמעותי לעשייה של הש"ש.

מעבר לתרומה החברתית של הש"ש בשכונות מוחלשות של ירושלים ע"י הפעלת תוכניות חינוכיות עבור ילדיה, המתנדבים עצמם עוברים שינוי מהותי דרך עשייתם ודרך "בית המדרש למנהיגות חברתית", שהופכת אותם לסוכני שינוי חברתי.

סמינר האמצע הוא רגע של עצירה בתהליך, של

ניתן את רשות הדיבור לשינשינים: "קיבלנו כלים, חומר למחשבה ובעיקר הרבה מוטיבציה!", "היה מאד מגבש, נוצרו חברויות חדשות בתוך הגרעין ולא רק בקומונות", "הצוות היה מאד נוכח, זה הרגיש כאילו כל המשפחה נמצאת יחד."

בשנה זו התווסף רובד נוסף לסמינר: הוא התקיים בקיבוץ רביד בצפון, מה שגרם להרגשת שלווה ורוגע, שינוי קצב ונשימה עמוקה בזמן הלמידה של כולם. "הטבע עשה שינוי אווירה מהותי," סיפרה גילי, מקומונת צפון העיר.

יחד עם זה האירוח בקיבוץ רביד אפשר לש"ש לעשות פעילויות ערב לכל הגרעין הכוללים תחרויות שירים, ריקודים ואף שכיבות שמיכה, מלווים בצחוק ושמחה, ורצון להישאר אף יותר זמן "אבל למה זה לא מתחבר עם שישי שבת?"

ויש אפילו כאלה שטוענים שזהו סמינר האמצע "הכי טוב שהיה 5 שנים האחרונות!"


Featured Posts