ישראל בתחתית ה-OECD: עלייה בשיעור הילדים העניים; העוני הולך ומעמיק

מנתוני הביטוח הלאומי עולה כי בישראל חיים בעוני יותר מ-1.7 מיליון אנשים, בהם יותר מ-770 אלף ילדים. גידול משמעותי בשיעור העוני של אנשים עובדים. זינוק בשיעור העוני של קשישים, אך גם של צעירים ומשכילים. השר כץ: "צריך להוסיף 70 מיליארד שקלים לתקציב".

העוני מעמיק משמעותית בחברה הישראלית ועלייה קלה נרשמה בשיעור המשפחות העניות ובשיעור העוני בקרב ילדים, כך עולה מדו"ח השנתי שלהביטוח הלאומי לשנת 2014, שהתפרסם הבוקר (רביעי). ב-2014 חיו בעוני בישראל יותר מ1.7 מיליון נפשות, בהן יותר מ-770 אלף ילדים. מספר הילדים העניים עלה ב-20 אלף ומספר הנפשות העניות עלה ב-34 אלף.

להמשך קריאה...


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle