צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

תכנית בקהילה הוקמה בשנת 2002 על ידי אראל ודבי מרגלית, כדי לחזק את מוסדות החינוך בשכונת קרית היובל בירושלים. מאז בקהילה הפכה לעמותה, נכנסה לעוד 8 שכונות בירושלים ובראשון לציון  ותמכה ביותר מ-29,000 ילדים.

 הסיפור שלנו 

אראל ודבי מרגלית עברו לשכונת עין כרם הירושלמית ב-2002. כשחיפשו בתי ספר לבנותיהן, נפגשו עם מערכת החינוך בקרית יובל, השכונה הצמודה. הם ראו ילדים שהולכים לבית הספר בלי אוכל, תלמידים שלא טורחים אפילו להופיע לשיעורים, והם למדו על שיעור הנשירה הגבוה שהיה אז בשכונה ועמד על 30%.

 

הם החליטו לעשות מעשה. הם גייסו לתכנית שקראו לה ״בקהילה״ מתנדבי שנת שירות, נערים ונערות שדחו את השירות הצבאי בשנה כדי להתנדב ולתת למען הקהילה. השינשינים נכנסו לבתי הספר בקרית יובל ופתחו את מרכז הלמידה וההעשרה הראשון של בקהילה, בו עבדו עם הילדים בקבוצות קטנות, עזרו להם עם החומר הנלמד בכיתה וסיפקו להם ארוחה חמה.

 

לאחר מעט מאוד זמן התכנית התפשטה לעוד ועוד בתי ספר ושכונות בירושלים, והפכה באופן רשמי לעמותת ״בקהילה״ - עמותה שמטרתה לשנות את המציאות החברתית בירושלים. מאז השפיעה בקהילה על מעל ל-25,000 ילדים ובני נוער משכונות מוחלשות בעיר.

 

בתחילת דרכה עמותת בקהילה כללה גם את ״המעבדה״ - מרכז לתרבות יוצרת בעיר, כשאראל ראה לנגד עיניו את עתיד ירושלים ורצה להפוך אותה לבירה של תרבות המתייחסת בכבוד לתושביה. המעבדה שינתה את פני העיר באמצעות התרבות, היצירה והחדשנות, בעוד בקהילה עבדה במסגרות חינוכיות עם ילדים ובני נוער, ושיפרה את מערכת התמיכה בהם. המעבדה נסגרה בשנת 2011 והוסבה למועדון הזאפה בירושלים.

 

12 שנים מאז בקהילה ממשיכה לפתח ולהוביל תכניות חינוכיות, חברתיות וקהילתיות, באופן כזה שמתאים למציאות המשתנה בירושלים ובישראל בכלל. בקהילה יוצרת תכניות לטיפוח דור המנהיגים החברתיים הבא בישראל, במקביל לעבודה בשכונות נוספות במגזר היהודי והמגזר הערבי.

אראל מרגלית, מייסד בקהילה

אראל מרגלית הוא איש עסקים ישראלי, עם כמעט 30 שנות ניסיון בהובלת חברות סטארט-אפ גדולות, ועשייה ציבורתית חברתית ותרבותית. 

 

מרגלית ייסד את קרן ההון סיכון ג׳רוזלם ונצ׳ר פרטנרס (ג׳יי וי פי), אחת הקרנות המצליחות ביותר בעולם, החתומה על מעל ל-20 אקזיטים מוצלחים. הוא ראה בירושלים פוטנציאל לבירת הייטק ישראלית. מרגלית הביא להקמתן של מעל ל-70 חברות הייטק בעיר בקמפוס הר חוצבים שיזם יחד עם ראש העיר לשעבר, טדי קולק, ובהמשך הקים את רובע המדיה של ג׳יי וי פי, אחת מחממות ההייטק הגדולות בישראל.

 

כיום אראל מרגלית מכהן כיושב ראש הועד המנהל של העמותה, מעורב בפעילות העמותה, והינו התורם הפרטי הגדול ביותר שלנו.

 

קראו עוד על אראל מרגלית >>