הסיפור שלנו 

לאחר מעט מאוד זמן התכנית התפשטה לעוד ועוד בתי ספר ושכונות בירושלים, והפכה באופן רשמי לעמותת ״בקהילה״ - עמותה שמטרתה לשנות את המציאות החברתית בירושלים. מאז השפיעה בקהילה על מעל ל-25,000 ילדים ובני נוער משכונות מוחלשות בעיר. החל משנת 2016 העמותה פרצה את חומות ירושלים, והחלה לעבוד בפריסה ארצית.

 

כמעט שני עשורים מאז ובקהילה ממשיכה לפתח ולהוביל תכניות חינוכיות, חברתיות וקהילתיות, באופן כזה שמתאים למציאות המשתנה בישראל. בקהילה פועלת במגזר הערבי והמגזר הדרוזי, ומפעילה שם מרכזי למידה ותוכניות מנהיגות. בנוסף, לעמותה קיים ארגון נוער המעודד אקטיביזם מקומי בקרב בני נוער משכונות מוחלשות. במקביל לעבודה השכונתית שהעמותה עושה,  בקהילה יוצרת תכניות לטיפוח דור המנהיגים החברתיים הבא בישראל.

אראל ודבי מרגלית עברו לשכונת עין כרם הירושלמית ב-2002. כשחיפשו בתי ספר לבנותיהן, נפגשו עם מערכת החינוך בקרית יובל, השכונה הצמודה. הם ראו ילדים שהולכים לבית הספר בלי אוכל, תלמידים שלא טורחים אפילו להופיע לשיעורים, והם למדו על שיעור הנשירה הגבוה שהיה אז בשכונה ועמד על 30%.

 

הם החליטו לעשות מעשה. הם גייסו לתכנית שקראו לה ״בקהילה״ מתנדבי שנת שירות, נערים ונערות שדחו את השירות הצבאי בשנה כדי להתנדב ולתת למען הקהילה. השינשינים נכנסו לבתי הספר בקרית יובל ופתחו את מרכז הלמידה וההעשרה הראשון של בקהילה, בו עבדו עם הילדים בקבוצות קטנות, עזרו להם עם החומר הנלמד בכיתה וסיפקו להם ארוחה חמה.

 

ד"ר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר עמותת בקהילה

אראל מרגלית הוא איש עסקים ישראלי, עם כמעט 30 שנות ניסיון בהובלת חברות סטארט-אפ גדולות, ועשייה ציבורתית חברתית ותרבותית. 

 

מרגלית ייסד את קרן ההון סיכון ג׳רוזלם ונצ׳ר פרטנרס (ג׳יי וי פי), אחת הקרנות המצליחות ביותר בעולם, החתומה על מעל ל-20 אקזיטים מוצלחים. הוא ראה בירושלים פוטנציאל לבירת הייטק ישראלית. מרגלית הביא להקמתן של מעל ל-70 חברות הייטק בעיר בקמפוס הר חוצבים שיזם יחד עם ראש העיר לשעבר, טדי קולק, ובהמשך הקים את רובע המדיה של ג׳יי וי פי, אחת מחממות ההייטק הגדולות בישראל.

 

כיום אראל מרגלית מכהן כיושב ראש הועד המנהל של העמותה, מעורב בפעילות העמותה, והינו התורם הפרטי הגדול ביותר שלנו.

 

קראו עוד על אראל מרגלית >>