צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

"החברה הישראלית צריכה מנהיגים חברתיים בדיוק כמו שהיא צריכה מפקדים בצבא״.

- חה״כ אראל מרגלית, מייסד עמותת בקהילה

גרעין נח״ל
המשך העשייה החברתית והחיים השיתופיים גם בצבא

החל מהשנה בקהילה מציעה בשיתוף עם הצבא והתנועה הקיבוצית מסלול המשך לשנת השירות בגרעין הנח״ל.

המסלול מאפשר לבוגרי בקהילה להמשיך את החיים הקבוצתיים במהלך השירות הצבאי, כשהם עוברים אותו בקבוצות קטנות בחטיבת הנח״ל, גדוד קרקל או חיל החינוך והנוער. לאחר שנה וחצי בפרק הצבאי הגרעין מתאחד שוב לפרק משימה חברתית תחת כנפי בקהילה.

השאיפה שלנו היא שהגרעין ימשיך את הקשרים החברתיים שבתוכו גם לאחר השירות הצבאי, ושיחזרו לירושלים כחלק מתכניות הבוגרים השונות שלנו.

 

קראו עוד על מסלול הנח״ל של בקהילה >>

קהילת הבוגרים
שומרים על קשר ויוצרים מסגרות נוספות לשינוי המציאות בישראל

לבקהילה מעל 350 בוגרים מכל מחזורי הפעילות שלה ב-12 השנים האחרונות. הקשר עם הבוגרים חשוב לנו במיוחד, שכן אנו מצפים מהם להמשיך את הפעילות החברתית שהחלו אצלנו גם בהמשך.

פעם בחודשיים אנו מזמינים את הבוגרים לכנס שכולל לימוד משותף, סדנאות בנושאי חברה וצבא ושיח פתוח על הנעשה בעמותה.

שנת שירות
חיים קבוצתיים ועבודה קהילתית שהם סיפתח לחיים חברתיים

השינשינים שלנו הם המוציאים לפועל של החזון והתורה של בקהילה בשטח.

בכל שנה אנו מקבלים 45 מתנדבי שנת שירות (שינשינים) שדוחים את השירות הצבאי שלהם בשנה במטרה לתת את זמן לחברה. הם מחולקים לשכונות בהן אנו פועלים, ועובדים ביחד כדי לממש את מטרותינו בשכונות.

השינשינים מתנסים בחיים הקבוציים-שיתופיים, מנהלים משק בית משותף ואף תקציב משותף.

אנו רואים בשנת השירות שנה מעצימה ומעצבת, אך רק שנה ראשונה מתוך תהליך חיים ארוך בו בחרו השינשינים: להיות אנשי חברה. אנו מציעים להם שלל תכניות המשך לאחר שנת השירות.

 

קראו על שנת השירות בבקהילה >>

מתמיינים? קראו על תהליך המיונים לשנת השירות >>

הקהילה הירושלמית
בוגרי בקהילה חוזרים לירושלים

בסקר שערכנו בשנה האחרונה בין הבוגרים של תכנית שנת השירות שלנו גילינו ש-80% מהשינשינים שלנו רוצים לחזור בעתיד לירושלים. בתקופה שבה העיר סובלת מהגירה שלילית - בעיקר של צעירים עובדים - הנתון הזה הוא ברכה לעיר. כבר עכשיו חיים בירושלים מעל 40 בוגרי שנת השירות שלנו.

עכשיו בקהילה מציעה תכנית לבוגרים ששבים לעיר. כרגע הבוגרים הירושלמים נפגשים אחת לחודש ללימוד חוויתי משותף בבית אבי חי בעיר וחלקם משתלבים במסגרת העשייה החינוכית בעמותה. בהמשך אנו שואפים להציע להם מלגות למוסדות האקדמיים כשהמטרה היא ליצור קהילת בוגרים חיה בתוך ירושלים שתרחיב את מעגלי ההשפעה של בקהילה בעיר.