השכונה היא קהילה. 

היא צריכה לקחת אחריות על התושבים שבה.

שילוב מעגלים
חיבור בין כל המעגלים העוטפים את הילדים כדי לוודא שהעבודה שלנו איתם ממשיכה בלעדינו

בקהילה מאמינה שעבודה מעולה מול ילד או נערה לא ישפיעו בטווח הארוך, אלא אם כן כל מסגרת החיים של החניך תהיה מעורבת בתהליך. לכן, כל עבודה חינוכית של בקהילה משותפת עם המשפחה של החניך, עם גורמי חינוך נוספים בחייו ועם הקהילה.

העבודה בבתי הספר מתבצעת יד ביד עם המורים של התלמידים. לאחר מבצע לימודי מתקיים ערב "שילוב מעגלים", בו נחשפים ההורים להישגים של ילדיהם, והם מתודרכים לגבי המשך העבודה עם התלמיד שתשמר את הישגיו. המתנדבים שלנו מבצעים ביקורי בית, ונמצאים בקשר רציף עם ההורים.

 

אירועים קהילתיים
יוצרים חוויות משותפות לתושבים במטרה ליצור קהילה

בכל שנה צוות בקהילה יוצר עשרות אירועים קהילתיים בשכונות ביחד עם הגרומים הפועלים שם. המטרה היא ליצור חוויות משותפות נעימות לתושבי השכונות שיאפשרו ליצור קשרים טובים וכך לבנות קהילה.

האירועים מובלים בדרך כלל על ידי הנוער בשכונה, שמפיק את האירוע, יוזם את הפעילות וגם מבצע. כך נוצר מצב בו כולם מרוויחים: בני הנוער מועצמים ומראים צד אחר שלהם לתושבים, והתושבים עצמם זוכים לאירועי תרבות ובילוי בשכונה.

חיבור בין כל הגורמים
כדי ליצור רשת של פעילות שמטיביה עם חיי התושבים

אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה ועבודה משותפת עם הגורמים בשכונות. אנו רואים במינהל הקהילתי או המתנ״ס את הגוף האחראי על השכונה, ולכן כל פעילות שלנו בשכונה מתקיימת בשיתוף פעולה איתו.

בנוסף אנחנו מחברים בין כל הגורמים הפועלים בקהילה: מוסדות הרווחה, הממסד, עמותות וארגונים נוספים ותנועות נוער. הכל מתוך התפיסה הבסיסית של בקהילה, לפיה השכונה היא זאת שצריכה לקחת אחריות על חיי התושבים שבה, כאשר היעד הסופי שלנו הוא יציאה מהשכונה.