השכונה היא קהילה. 

היא צריכה לקחת אחריות על התושבים שבה.

שילוב מעגלים
חיבור בין כל המעגלים העוטפים את הילדים כדי לוודא שהעבודה שלנו איתם ממשיכה בלעדינו

בקהילה מאמינה שעבודה מעולה מול ילד או נערה לא ישפיעו בטווח הארוך, אלא אם כן כל מסגרת החיים של החניך תהיה מעורבת בתהליך. לכן, כל עבודה חינוכית של בקהילה משותפת עם המשפחה של החניך, עם גורמי חינוך נוספים בחייו ועם הקהילה.

העבודה בבתי הספר מתבצעת יד ביד עם המורים של התלמידים. לאחר מבצע לימודי מתקיים ערב "שילוב מעגלים", בו נחשפים ההורים להישגים של ילדיהם, והם מתודרכים לגבי המשך העבודה עם התלמיד שתשמר את הישגיו. המתנדבים שלנו מבצעים ביקורי בית, ונמצאים בקשר רציף עם ההורים.

 

אירועים קהילתיים
יוצרים חוויות משותפות לתושבים במטרה ליצור קהילה

בכל שנה צוות בקהילה יוצר עשרות אירועים קהילתיים בשכונות ביחד עם הגרומים הפועלים שם. המטרה היא ליצור חוויות משותפות נעימות לתושבי השכונות שיאפשרו ליצור קשרים טובים וכך לבנות קהילה.

האירועים מובלים בדרך כלל על ידי הנוער בשכונה, שמפיק את האירוע, יוזם את הפעילות וגם מבצע. כך נוצר מצב בו כולם מרוויחים: בני הנוער מועצמים ומראים צד אחר שלהם לתושבים, והתושבים עצמם זוכים לאירועי תרבות ובילוי בשכונה.

חיבור בין כל הגורמים
כדי ליצור רשת של פעילות שמטיביה עם חיי התושבים

אנחנו מאמינים בשיתוף פעולה ועבודה משותפת עם הגורמים בשכונות. אנו רואים במינהל הקהילתי או המתנ״ס את הגוף האחראי על השכונה, ולכן כל פעילות שלנו בשכונה מתקיימת בשיתוף פעולה איתו.

בנוסף אנחנו מחברים בין כל הגורמים הפועלים בקהילה: מוסדות הרווחה, הממסד, עמותות וארגונים נוספים ותנועות נוער. הכל מתוך התפיסה הבסיסית של בקהילה, לפיה השכונה היא זאת שצריכה לקחת אחריות על חיי התושבים שבה, כאשר היעד הסופי שלנו הוא יציאה מהשכונה.

צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle