מי אנחנו?

ארגון הנוער של עמותת בקהילה פועל למען העצמה של בני ובנות נוער הפועלים

בתוך הקהילה דרך הנחיית ימי הולדת ובמסגרות השונות. 

 

הארגון מהווה בסיס ליצירת יוזמות לעשייה חברתית משותפת כאשר ערכיו המובילים הם מעורבות חברתית, סולידריות, התנדבות, יזמות ומנהיגות.

הארגון פועל תחת עמותת בקהילה- משנים מציאות חברתית, מזוהה עם ערכי העמותה ומעוניין להוביל שינוי חברתי בתוך הקהילה בה חיים בני הנוער אשר לוקחים חלק מהתכנית.

בני הנוער המשתתפים בתכנית יכירו את הקהילה בה הם חיים ויזוהו כקבוצות מובילות ואקטיביסטיות הפועלות למען הקהילה וכמו כן, ישמשו כמודל חיובי של סוכני שינוי חברתי בקהילה.

ארגון הנוער מצמיח חברה איכותית של בוגרים ובוגרות אשר מזדהים עם ערכי הארגון, פועלים על פיהם וחשים תחושת שליחות ואחריות לסביבתם.

 

התכנית מוכרת למשרד החינוך וזכתה שנתיים ברציפות ב"פרס בגין".

 

איך הכל התחיל?

הפרוייקטים "מלאכי נוער" ומלאכי יום הולדת" הינם פרי יצירתה ויוזמתה של הגברת רותי סובל לוטנברג. רותי, שבעבר הייתה מפעילת ימי הולדת לילדים מהעשריון העליון חיפשה דרך לאפשר לכל ילד בישראל לחגוג את יום הולדתו.

מנסיונה העשיר, הבינה רותי כי יום ההולדת הוא האירוע המשמעותי ביותר בחייו של כל ילד. למסיבת יום ההולדת יש ערך חינוכי והתפתחותי רב לכל ילד, ועל אחת כמה וכמה, לילדים המגיעים משכבות אוכלוסייה מוחלשות.

 לא כל ילדי ישראל זוכים לחגוג את יום הולדתם. ילדים רבים משכבות מצוקה באוכלוסייה שמשפחותיהן אינן יכולות להרשות לעצמן לחגוג, אפילו בצנעה, את יום ההולדת נאלצים לוותר על היום המיוחד הזה.

מתוך ההבנה הזו רותי יצרה את מעגל הנתינה שמאוחר יותר נכנסו אליו קבוצות בני הנוער.

מאז, הפרוייקט חגג למעל 25,000 ילדים בסיכון בישראל את יום הולדתם בזכות מתנדבי "מלאכי יום הולדת" וכמובן קבוצות "מלאכי הנוער" שהן חלק מהפרוייקט.

 

השנה עמותת "מלאכי יום הולדת" ועמותת "בקהילה- משנים מציאות חברתית" החליטו  לשלוב ידיים ולצעוד בדרך משותפת וחדשה יחד בתקווה להגדיל את מעגלי ההשפעה ולגעת בכמה שיותר בני נוער וילדי יום הולדת ברחבי הארץ.