מי אנחנו?

ארגון הנוער של עמותת בקהילה פועל למען העצמה של בני ובנות נוער הפועלים

בתוך הקהילה דרך הנחיית ימי הולדת ובמסגרות השונות. 

 

הארגון מהווה בסיס ליצירת יוזמות לעשייה חברתית משותפת כאשר ערכיו המובילים הם מעורבות חברתית, סולידריות, התנדבות, יזמות ומנהיגות.

הארגון פועל תחת עמותת בקהילה- משנים מציאות חברתית, מזוהה עם ערכי העמותה ומעוניין להוביל שינוי חברתי בתוך הקהילה בה חיים בני הנוער אשר לוקחים חלק מהתכנית.

בני הנוער המשתתפים בתכנית יכירו את הקהילה בה הם חיים ויזוהו כקבוצות מובילות ואקטיביסטיות הפועלות למען הקהילה וכמו כן, ישמשו כמודל חיובי של סוכני שינוי חברתי בקהילה.

ארגון הנוער מצמיח חברה איכותית של בוגרים ובוגרות אשר מזדהים עם ערכי הארגון, פועלים על פיהם וחשים תחושת שליחות ואחריות לסביבתם.

 

התכנית מוכרת למשרד החינוך וזכתה שנתיים ברציפות ב"פרס בגין".

 

איך הכל התחיל?

הפרוייקטים "מלאכי נוער" ומלאכי יום הולדת" הינם פרי יצירתה ויוזמתה של הגברת רותי סובל לוטנברג. רותי, שבעבר הייתה מפעילת ימי הולדת לילדים מהעשריון העליון חיפשה דרך לאפשר לכל ילד בישראל לחגוג את יום הולדתו.

מנסיונה העשיר, הבינה רותי כי יום ההולדת הוא האירוע המשמעותי ביותר בחייו של כל ילד. למסיבת יום ההולדת יש ערך חינוכי והתפתחותי רב לכל ילד, ועל אחת כמה וכמה, לילדים המגיעים משכבות אוכלוסייה מוחלשות.

 לא כל ילדי ישראל זוכים לחגוג את יום הולדתם. ילדים רבים משכבות מצוקה באוכלוסייה שמשפחותיהן אינן יכולות להרשות לעצמן לחגוג, אפילו בצנעה, את יום ההולדת נאלצים לוותר על היום המיוחד הזה.

מתוך ההבנה הזו רותי יצרה את מעגל הנתינה שמאוחר יותר נכנסו אליו קבוצות בני הנוער.

מאז, הפרוייקט חגג למעל 25,000 ילדים בסיכון בישראל את יום הולדתם בזכות מתנדבי "מלאכי יום הולדת" וכמובן קבוצות "מלאכי הנוער" שהן חלק מהפרוייקט.

 

השנה עמותת "מלאכי יום הולדת" ועמותת "בקהילה- משנים מציאות חברתית" החליטו  לשלוב ידיים ולצעוד בדרך משותפת וחדשה יחד בתקווה להגדיל את מעגלי ההשפעה ולגעת בכמה שיותר בני נוער וילדי יום הולדת ברחבי הארץ.

 

 

צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle