מרכזי למידה והעשרה

תכנית "מרכז למידה" מטרתה לתת מענה לימודי- חברתי ואף ריגשי למאות ילדים ובני נוער. בכל שכונה פועלת העמותה- מתקיים מרכז למידה המותאם לה, ובשיתוף פעולה מלא עם השותפים הקיימים בה (כמו בתי הספר, מתנ"סים, מרכזי קהילה, בית חם ועוד). מרכזי הלמידה פועלים בין יומיים- לשלושה ימים בשבוע  בשעות אחר הצהריים. את מרכזי הלמידה מפעילים השנשינים של עמותת בקהילה, מורים מקצועיים, וכן לעיתים מתנדבים, סטודנטים וצוותי המקום שבו פועל המרכז.

השנשנים אחראים על יצירת תוכן חברתי ולעיתים לימודי (המותאם לחומר הנלמד בכיתה), על יצירת קשרים עם הילדים וגיוסם למרכזי למידה, על הקשר עם שאר הצוותים הפועלים במרכז וכמובן תחת אחריותו/ה של רכז/ת מרכז הלמידה.

מרכזי הלמידה פועלים במשך 8 חודשים- החל מאמצע אוקטובר ועד לאמצע יוני. לחניכי כיתות ו' תכנית המשך מיוחדת הנקראת מעברים ומטרתה להכין את החניכים, בוגרי היסודי, לכניסתם לחטיבה על ידי תרגול מיוחד של מקצועות היסוד.

התוכנית רוויה בפעילויות חברתיות עליהם אחראים השנשינים, שעוזרים להקל את חוויית הלמידה בחופש הגדול.

 

שנשנים המתפעלים את מרכזי הלמידה יוצרים חוויה חינוכית- חברתית חדשה לילדים ומראים להם שלימודים יכולים להיות גם חוויה של כיף וגיבוש.

לילדים אשר מבחינתם חווית הלמידה נחשבת למלחיצה- השנשנים עוזרים על ידי עבודה פרטנית, ובקבוצות קטנות והופכים את הלמידה לחווית הצלחה.

צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle