צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

מרכזי למידה והעשרה

לבקהילה 15 מרכזי למידה והעשרה בשבעה מוקדים בירושלים, ראשון לציון ועין ראפה, אשר נותנים מענה לימודי וחברתי למאות בני-נוער וילדים. המרכזים פועלים 3 פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים, ומהווים המשך ישיר לפעילות בתי הספר. במרכז ניתנת עזרה לתלמידים בשיעורי הבית, וכן תגבור נוסף במקצועות היסוד. בנוסף יוצרים השינשינים פעילות חברתית הקשורה בנושאי הלימוד, וכן חוגי העשרה ויצירה מיוחדים.

צוות מרכז הלמידה וההעשרה בקהילה כולל מנהל מרכז, מורים מקצועיים, שינשינים ומתנדבים נוספים.

מרכזי בקהילה פועלים במשך 8 חודשי פעילות בשנה, החל מאמצע אוקטובר וכלה באמצע יוני, ובסך הכל כ-90 ימי פעילות בשנה.

בסיום כיתה ו´ ממשיכים התלמידים לתכנית "מעברים" במהלך חודש יולי. התכנית מטרתה להכין את בוגרי היסודי לכניסה לחטיבה, על ידי תרגול מיוחד של מקצועות היסוד, בנוסף לפעילות חברתית מוגברת ברוח החופש הגדול. עם סיום התכנית נסגר הפער הצפוי לתלמידים, והם יכולים להתחיל את לימודיהם בחטיבת הביניים בראש שקט.