מלאכי יום הולדת

מתוך ההבנה הזו רותי יצרה את מעגל הנתינה שמאוחר יותר נכנסו אליו קבוצות בני הנוער.

מאז, הפרוייקט חגג למעל 25,000 ילדים בסיכון בישראל את יום הולדתם בזכות מתנדבי "מלאכי יום הולדת" וכמובן קבוצות "מלאכי הנוער" שהן חלק מהפרוייקט.

בשנת 2017 עמותת "מלאכי יום הולדת" ועמותת "בקהילה- משנים מציאות חברתית" החליטו לשלוב ידיים ולצעוד בדרך משותפת וחדשה יחד בתקווה להגדיל את מעגלי ההשפעה ולגעת בכמה שיותר בני נוער וילדי יום הולדת ברחבי הארץ.

איך הכול התחיל

הפרוייקטים "מלאכי נוער" ומלאכי יום הולדת" הינם פרי יצירתה ויוזמתה של הגברת רותי סובל לוטנברג. רותי, שבעבר הייתה מפעילת ימי הולדת לילדים מהעשריון העליון חיפשה דרך לאפשר לכל ילד בישראל לחגוג את יום הולדתו.

מנסיונה העשיר, הבינה רותי כי יום ההולדת הוא האירוע המשמעותי ביותר בחייו של כל ילד. למסיבת יום ההולדת יש ערך חינוכי והתפתחותי רב לכל ילד, ועל אחת כמה וכמה, לילדים המגיעים משכבות אוכלוסייה מוחלשות.

 לא כל ילדי ישראל זוכים לחגוג את יום הולדתם. ילדים רבים משכבות מצוקה באוכלוסייה שמשפחותיהן אינן יכולות להרשות לעצמן לחגוג, אפילו בצנעה, את יום ההולדת נאלצים לוותר על היום המיוחד הזה.

יום הולדת והערכה עצמית

 • הילד נמצא במרכז תשומת הלב של כולם, באירוע שכולו שמחה והנאה. זו תחושה שכמעט אינה מוכרת לו בנסיבות חייו.

 • הילד מרגיש עד כמה הוא חשוב ומוערך על-ידי החונך שלו, שטורח במיוחד לארגן, להפעיל ולחגוג את מסיבת יום ההולדת לחניך שלו, כביטוי לאהבה שהוא חש כלפיו.

 • הילד מבסס את מעמדו החברתי בכיתה, כאשר חבריו מתבקשים להתייחס לתכונותיו הטובות ולאיכויות שלו, במסגרת ההפעלות והמשחקים במסיבה.

 • הילד לומד שהוא לא לבד בעולם - יש אנשים אחרים שחשים אחריות כלפיו.

 • הילד לומד שיעור חשוב על הערך של נתינה, קבלה והבעת תודה.

איך אתה יכול לחזק את הדימוי העצמי של ילד בפחות משעתיים?

מסיבת יום הולדת היא הרבה יותר מעוגה ונרות.

מסיבת יום הולדת מציבה את הילד במרכז וגורמת לו להרגיש חשוב, מוערך, ונאהב.

זו הזדמנות עבורו להיווכח עד כמה חבריו מעריכים אותו, עד כמה הוא חשוב עבורם.

לכן אין כמו מסיבת יום הולדת כדי לבנות את הדימוי העצמי של כל ילד.

איך המסיבות של מלאכי יום הולדת בונות את הדימוי העצמי ותורמות לחיזוק הבטחון העצמי של ילד היום הולדת?

 • כל המשחקים בערכת היום הולדת סובבים סביב הילד.  הילדים שרים, רוקדים, משחקים, מנחשים, מציגים – כשכל התכנים של הפעילויות האלה, במשך שעתיים שלמות, הם על ילד היום הולדת.

לכן, התרומה שלך למלאכי יום הולדת היא הרבה יותר ממסיבת יום הולדת – היא מחזירה לילד את הבטחון בעצמו, את האמונה שגם הוא חשוב, אהוב ומיוחד – כמו כל אחד מחבריו.

    מה קורה מהרגע שתרמתי למלאכי יום הולדת? 

 1. כשמתקבלת תרומה אנו מיד שולחים קבלה לצרכי מס לתורם.

 2. מכתב הוקרה. אם התרומה נעשתה בשמו יקבל התורם מכתב הוקרה עבור תרומתו. אם התרומה נעשתה בשם אדם אחר, מכתב ההוקרה ישלח אליו.

 3. תאום מסיבה. בינתיים אנו מעבירים ערכת יום הולדת למתנדב שהולך לחגוג לילד יום הולדת. 

מדוע התרומה שלך למלאכי יום הולדת היא יותר מתרומה למסיבת יום הולדת?

כשעולה הנושא של ילדים נזקקים, האסוציאציה המיידית היא המחסור שלהם בצרכים חומריים כמו מזון ומחסה. אולם מחקרים רבים מראים כי מניעת הצרכים הרגשיים של ילדים משכבות מצוקה, מתבטאת בפגיעה בבטחון העצמי, בדימוי עצמי נמוך ובתחושות של ניכור, קיפוח ועוינות כלפי "העולם" – אשר מחבלות בסיכוייהם להתפתח לבוגרים חיוביים ותורמים לחברה.

לכן, כאשר אתה תורם למלאכי יום הולדת – אתה יוצר קשר אישי עם הילד ממקום של שמחה ולאו דווקא של מצוקה.

כאשר אתה תורם למלאכי יום הולדת – אתה עונה על צורך אמיתי ובסיסי בחייו.

כאשר אתה תורם למלאכי יום הולדת – אתה עוזר לו לשבור את המעגל המתסכל של חייו ולהחליפו במעגל חיובי ואופטימי – "מעגל הנתינה".

תורמים למלאכים!

איך פועל הפרויקט?

"מלאכי יום הולדת" מספקת לכל מתנדב, ערכת יום הולדת מיוחדת המכילה משחקים, הפעלות, מוסיקה, קישוטים ופרסים. באמצעות הערכה,המתנדב הלא-מקצועי יכול להפעיל ולהנחות מסיבת יום הולדת עשירה ומגוונת ולהעניק חוויה בלתי נשכחת לילד היום הולדת, ולחבריו לכיתה.

הערכה בנויה על עקרון "עשה זאת בעצמך" ומציבה את ילד/ת היום הולדת במרכז. הערכות ניתנות לילד/ת היום הולדת כמתנה בסוף המסיבה.

שיתוף פעולה

שיתוף פעולה עם מלאכי יום הולדת נותנת לכם הזדמנות מצוינת לבטא את האחריות החברתית שלכם.
הצטרפו גם אתם למעגל הנתינה
תתנדבו כמפעילים ותהפכו להיות שותפים בנתינה.


הצטרפו לארגונים כמו בנק דיסקונט, עמוס גזית, השקעות אריסון ועוד רבים שתרמו והתגייסו כמתנדבים למלאכי יום הולדת וגילו את הפשטות הגדולה והתרומה המשמעותית להם ולילדים שחגגו בזכותם.
תרומה של שעה תהפוך לחוויית  השנה עבורכם ועבור ילדים רבים שמחכים למלאך יום ההולדת שלהם.

לחברה יש אפשרות להביא לידי ביטוי את מדיניותה בנושא אחריות חברתית ולהיות שותפה בקהילה ולשפר את מצבם של אלפי ילדים ונוער נזקקים בארץ בדרך של חגיגה ושמחה.
 

צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

 • Facebook - White Circle
 • YouTube - White Circle
 • Twitter - White Circle
 • Instagram - White Circle