צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle
מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

יוצרים שוויון מלא ופועלים לדו קיום.

בקהילה עובדת בשכונת בית צפאפא כבר משנת 2010, בעין ראפה משנת 2013, ומרחיבה את פעילותה במגזר הערבי למוקדים נוספים, במקביל ליצירת תכניות חדשות לשילוב ילדים ובני נוער משני המגזרים.

מרכז למידה והעשרה
מרכז ייחודי שנותן מענה לימודי וחברתי לתלמידים בשעות הפנאי 

מרכז הלמידה והעשרה שלנו בבית צפאפא הוא הגדול ביותר ומונה מעל ל-100 תלמידים מהשכונה. הוא פועל במתכונת דומה למרכזים הנוספים שלנו, כשהוא מהווה המשך לפעילות בית הספר.

המתנדבים במרכז הם בוגריו מהשנים הקודמות, חניכי המכינה הקדם אקדמית. הם מלווים את התלמידים, עוזרים להם בשיעורי הבית ומתגברים אותם במקצועות היסוד.

בנוסף הילדים זוכים להעשרה חברתית, לחוגים שונים ממגוון של תחומי עניין החל מצילום, ספורט, משחק ועוד.

מכינה קדם אקדמית
מעלים את אחוז הסטודנטים הערבים באקדמיה

אחוזי הסטודנטים הערבים במוסדות האקדמיים נמוכים נמוכים בהרבה מאחוזם באוכלוסייה. זאת בעקבות מערכות חינוך שונות ותנאי קבלה בעייתים למגזר הערבי.

השנה פתחנו לראשונה מכינה קדם אקדמית לנוער ערבי בחינם. מטרת המכינה היא לשפר ציוני בגרות, להכין למבחן הפסיכומטרי ולשפר את ידיעת השפה העברית והשפה האנגלית.

המכינה מוצעת בחינם למשתתפים, בתנאי שיתנדבו במרכז הלמידה והעשרה שלנו בבית צפאפא, כך שיעבדו בדומה למתנדבי שנת השירות שלנו בשכונות היהודיות.