אנו פועלים במספר מוקדים ברחבי הארץ כדי לאפשר ניעות חברתית ושוויון הזדמנויות, ולטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

בקהילה נוסדה בירושלים ע"י אראל ודבי מרגלית בשנת 2002, על מנת לחזק את מוסדות החינוך בשכונת קריית היובל הסמוכה למקום מגוריהם. לצורך הקמתה גויסו מתנדבי שנת השירות לפעול למען הקהילה. באמצעות השינשינים נפתח מרכז הלמידה הראשון בבית הספר בקרית יובל. מרכז הלמידה זימן לילדי השכונה עזרה לימודית בקבוצות קטנות, ואף סיפק ארוחות חמות למשתתפים. הצלחת מרכז הלמידה הובילה בזמן קצר ביותר את פעילות העמותה לקשת רחבה של בתי ספר ושכונות ברחבי ירושלים, וחתמה בחותמת איכות את השפעתה על ילדים וקהילות.

 

בקהילה חרטה על דיגלה לשנות את המציאות החברתית בירושלים ובשכונות מוחלשות נוספות ברחבי ישראל. מאז ועד היום השפיעה על הישגיהם של למעלה מ - 25,000 ילדים ובני נוער מהשכונות המוחלשות במגזר היהודי והערבי בירושלים, ראשון לציון ועין ראפה. 

 

בקהילה קולטת בכל שנה כ - 50 מסיימי י״ב, מתנדבי שנת השירות. השינשינים מהווים סוכנים של שינוי חברתי המיישמים בפועל את חזון בקהילה וזאת באמצעות הקשר הבלתי אמצעי עם הילדים, בני נוער והקהילות בהם הם פועלים. מיום הקמתה בקהילה ממשיכה לפתח, להוביל ולהעצים תכניות חינוכיות, חברתיות וקהילתיות, באופן המתאים למציאות המשתנה בקהילות בהם אנו פועלים ובישראל בכלל. בקהילה יוצרת תכניות לטיפוח דור העתיד של מנהיגים חברתיים בישראל, במקביל לעבודה בשכונות במגזר היהודי והערבי כאחד.

 

בבתי הספר, במרכזי הלמידה, במועדוני הנוער, בקהילות, בצבא ובמסלולי ההגשמה השונים: יחד - משנים מציאות חברתית.

צרו איתנו קשר

בקהילה - משנים מציאות חברתית

(ע"ר 580394872)

 

רובע המדיה של JVP, דרך חברון 24,

ירושלים 9354212

 

טל. 02-6409803

פקס. 02-6749221

info@bakehila.org.il

מה המטרות שלנו?

אנו רוצים לצמצם פערים חברתיים וליצור ניעות חברתית באמצעות חיזוק היכולות הלימודיות של ילדים ובני נוער, ובאמצעות חיזוק הביטחון העצמי והאמונה ביכולתם. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם הממסד על ליצור תהליך של הערבת אחריות למי שזה תפקידו.

 

שנת השירות

בכל שנה 50 מתנדבי שנת שירות מגיעים אלינו ומיישמים את תכנית הפעולה שלנו בשטח. שנת השירות מעצבת ומגבשת דור של מנהיגים חברתיים שימשיכו לשנות מציאות חברתית בישראל.

 

מי אנחנו?

בקהילה היא עמותה לשינוי מציאות חברתית, הפועלת בקרב קהילות מוחלשות וילדים בסיכון משנת 2002, במטרה לצמצם פערים חברתיים, וליצור ניידות חברתית באמצעות תכניות חינוך אינטגרטיביות, ובמקביל לטפח מנהיגות בחברה הישראלית.

 

מה אנחנו עושים?

אנו עובדים עם ילדים ועם בני נוער בשכונות, בתוך הכיתות בבתי הספר, מפעילים מרכזי למידה והעשרה המאריכים את יום הלימודים, פועלים במועדוני נוער ומדריכים קבוצות נוער בשכונות. אנו מערבים את משפחות הילדים בתהליך ומשתפים פעולה עם הממסד במקומי בכדי ליצור שינוי משמעותי לטווח הארוך.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle